Filtru de nisip pentru piscină cu prefiltru, negru GartenMobel Dekor
Descriere Filtru nisip piscină prefiltru, negru GartenMobel
Acest filtru de nisip cu o pompă este conceput pentru a circula apa piscinei și a o menține curată. Îl puteți umple cu nisip de filtru sau bile de filtrare.
- Prefiltru practic: Prefiltrul cu un coș detașabil protejează pompa prin îndepărtarea murdăriei și a resturilor din apa de admisie și prelungește durata de viață a pompei. Capacul transparent vă permite să vedeți cu ușurință când trebuie golit coșul.
- Performanță eficientă: Acest filtru de nisip cu pompă poate filtra până la 10000 de litri de apă pe oră. Este un instrument indispensabil pentru piscină, servind ca parte a sistemului de circulație pentru a menține apa curată.
- Întreținere ușoară și durabilitate ridicată: Acest accesoriu pentru piscină este o opțiune de întreținere considerabil uşoară, pentru a menține apa din piscină curată. Filtrul rezistent de nisip este fabricat din oțel, PE și ABS, ceea ce îl face foarte durabil.
- Ușor de citit: filtrul de piscină are o supapă multiport pentru un control ușor și un manometru ușor de citit.
- Culoare: Negru
- Material: Oțel, PE, ABS
- Dimensiuni: 45 x 30 x 64,6 cm (L x l x î)
- Tensiune de alimentare: 230 V, 50 Hz
- Putere: 400 W
- Cap maxim de livrare: 10 m
- Diametru filtru: 30 cm
- Diametru orificiu de conectare: 2,5 cm
- Capacitate maximă a pompei: 10 m³/h (44 gal/min)
- Debit: 7 m³/h (30,8 gal/min)
- Presiune maximă de lucru: 3,5 bari
- Temperatură ambientală adecvată: 0 - 40° C
- Clasă de protecție IP: IPX5
- Recomandat pentru furtunuri cu diametrul de 32 mm sau 38 mm
- Recomandat pentru piscinele supraterane
- Umpleți-l cu nisip de filtru (13 kg) sau cu bile de filtrare (400 g)
- Nisipul de filtrare și bilele de filtrare nu sunt incluse
- Valvă multiport cu 6 poziții: filtrare, spălare inversă, clătire, eliminare deșeuri, recirculare, închidere
- Asamblare necesară: Da
ATENTIE: Termenul de livrare la acest produs este de 5-7 zile lucratoare. Daca achitati comanda online folosind cardul bancar, termenul de livrare se reduce cu 2 zile !!!
O parte foarte mare din comertul online este reprezentata de segmentul produselor pentru Casa si Gradina, acest domeniu fiind intr-o crestere continua. In acest sens va propunem o gama foarte larga de articole ale celor mai importanti furnizori din Europa pe acest segment. Colectia "GartenMobel Dekor" cuprinde produse utile, frumoase si de calitate importate din Uniunea Europeana, respectand toate normele de siguranta si calitate ale UE. Scopul nostru este de a va facilita alegerea, astfel incat sa puteti cumpara cel mai bun produs pentru nevoile dvs., sa puteti gasi produsul care combina cel mai bine in sine toate caracteristicile pe care le doriti, de la functionalitate, la performante si la cel mai bun pret in comparatie cu o calitate buna.
Tot mai multi dintre noi iubesc iarba naturala verde, curtea si gradina iar un decor al acestora pe placul fiecaruia va transforma gradina intr-o oaza linistita, va permite sa va relaxati si sa va reincarcati bateriile. Pentru unii, gradina este o mica bucata de vacanta si ii ajuta sa scape din viata de zi cu zi, uneori stresanta. Multitudinea de articole pe care le gasiti in acest catalog fac ca singura limitare in ceea ce priveste decorarea si utilitatea gradinii sau a curtii sa fie doar imaginatia dvs. Gradina casei tale este o adevarata comoara, chiar si atunci cand nu-ti dai seama. Ea este decorativa si utilitara in egala masura si pune in valoare priceperea si pasiunea celui care o ingrijeste.
Specificatii Filtru nisip piscină prefiltru, negru GartenMobel
- Culoare: Negru
- Material: Oțel, PE, ABS
- Dimensiuni: 45 x 30 x 64,6 cm (L x l x î)
- Tensiune de alimentare: 230 V, 50 Hz
- Putere: 400 W
- Cap maxim de livrare: 10 m
- Diametru filtru: 30 cm
- Diametru
Recenzii Produse Filtru nisip piscină prefiltru, negru GartenMobel
sa aleaga cel mai bun produs Adauga o recenzie